34. Uluslararası Hartum Ekonomi Fuarı

Sudan’ın başkenti Hartum’da, yerli ve yabancı pek çok şirketin katılımıyla bu sene 34’üncüsü düzenlenen Uluslararası Hartum Ekonomi Fuarı başladı.

Sudan Ticaret Bakanı Salah Muhammed el-Hasan, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, ABD’nin Sudan’a yönelik ticari yaptırımların kaldırılmasına ilişkin kararını dünya ekonomisine entegre olmak ve gelecek dış yatırımlara alan açmak için kullanacaklarını söyledi.

Hasan, gelişmiş teknolojiyi ülkeye getirebilecek, Arap, Afrika ve Avrupa ülkeleriyle ticari anlaşmalar yapabilecek kapasitede olduklarına işaret etti.

Sudan İşveren Konfederasyonu Başkanı Suud el-Berir de Sudan’ın yaptırımların kaldırılmasından sonra dünyaya açılacağını dile getirdi.

Dünya ekonomisine entegre olmanın ve yatırım ile ticaretin güçlendirilmesinin gerekliliğini vurgulayan Berir, Sudan’ın Dünya Ticaret Örgütüne katılmaya hazırlandığı bilgisini paylaştı.

Fuara, Türkiye’den 7 şirketin yanı sıra Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Fas, Cezayir, Libya, Tunus, Suudi Arabistan, Kuveyt, Ürdün, Fransa, Brezilya, Almanya, İtalya, Avusturya, Hollanda, Macaristan, Endonezya, Hindistan, Gana, Kenya, Nijerya ve Etiyopya’dan firmalar katılıyor. Yerli ve yabancı 600 şirketin katıldığı fuar, 30 Ocak’ta sona erecek.

Bir önceki yazımız olan İl Ekonomi Toplantısı Yapıldı başlıklı makalemizde Ekonomi, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir