El-Bab’a yardım eli

Altınovalı gönüllüler, İnsani Yardım Vakfı koordinesinde El-Bab’daki Türkmen köyü Burrak’ta yardım faaliyetlerinde bulundu. El-Bab’da Türkmen köyüne 27 çadır kuruldu. Ayrıca yardım kolileri ve ısınmada kullanılmak üzere 3 ton gaz dağıtıldı.
El-Bab’da Türkçe konuşan halkın yaşadığı Türkmen köylerini ziyaret ettiklerini ifade eden AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, “2016 Eylül ayında Cerablus’un Azez bölgesinde yaşayan kardeşlerimizle buluşmuştuk. Bu kez El-Bab’daki kardeşlerimize ulaşmanın mutluluğunu yaşadık. Bu faaliyetti gerçekleştirmemizde bize büyük destek veren ve izinlerimizi imzalayan Kilis Vali Yardımcısı Rizvan Eroğlu’na ve İHH Kilis şubesine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
El-Bab’taki Türk Birliği’ni de ziyaret ettiklerini dile getiren Hasan Zafer, “Askerlerimize bir nebze de olsa moral verdik, destek olmaya çalıştık. Askerlerimizin aziz milletimize selamlarını getirdik” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Altınovalı sporcunun hedefi Türkiye şampiyonluğu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir