Trabzon’a yeni uçak seferleri müjdesi

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon’un turizm yönünden bağlantılı olduğu ülkelere yapılan direkt seferlerin artırılması için olumlu gelişmeler olduğunu belirterek, “Önümüzdeki günlerde THY’nin Cezayir-Trabzon ve Air Arabia’nın Dubai-Trabzon tarifeli seferleri başlayacak. THY, Kuveyt, Riyad ve Cidde direkt seferlerini zaten 2017 yaz tarifesine almıştı. Ayrıca Trabzon-KKTC seferleri konusunda da çalışma yapılıyor” dedi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Türk Hava Yolları Genel Müdürü İlker Aycı ile yaptığı görüşmede, Trabzon’un direkt seferlerle daha çok ülke ve şehre bağlanması konusunun gündeme geldiğini söyledi. Hacısalihoğlu, “THY Genel Müdürümüz ile görüşme fırsatımız oldu. KKTC – Trabzon uçak seferlerinin başlatılması gündemdeydi. Bu konu üzerinde kendilerinin de çalıştıklarını bize ilettiler. Zaten daha önce konuyu aktardığımız bakanımızın da bu konuda desteği var. Nasıl Körfez ülkelerindeki insanlar kendi yaşadıkları ortamdan daha soğuk iklime tatile gidiyorsa, Kıbrıs’taki insanları da buraya çekebiliriz. Zaten eskiden direkt uçuşlar vardı. Sanırım önümüzdeki günlerde yeniden başlayacak” diye konuştu.

Trabzon-Cezayir seferleri başlıyor

Özellikle Trabzon’dan daha sıcak iklimdeki ülkelerde tanıtım faaliyetlerini yoğunlaştırdıklarını, bu doğrultuda Afrika ülkeleri ve Endonezya gibi Uzakdoğu ülkelerinde çalışma yaptıklarını belirten Başkan Hacısalihoğlu, “Önümüzdeki günlerde THY’nin Cezayir – Trabzon tarifeli seferleri başlayacak. Acentelerimizin dikkatini bu konuya çekmek istiyoruz. Trabzon’un farklı iklimlerden turist çekebileceği düşüncesiyle bu çalışmaları yapıyoruz. Suudi Arabistan üzerinde biraz daha fazla durmamız gerekiyor. Nüfusun yüzde 80’i her yıl yurtdışına çıkıyormuş. Trabzon’a alışıklar ve burayı seviyorlar. Onlara karşı ilgi de burada gayet iyi. Suudi Arabistan bölgesinde tanıtım çalışmalarını yoğunlaştıracağız. THY zaten haftada 5 gün Kuveyt-Trabzon, 4 gün Riyad-Trabzon, 3 gün Cidde-Trabzon karşılıklı seferlerini 2017 yaz tarifesine koydu” şeklinde konuştu.

Dubai-Trabzon direkt uçuşları ticari yönden önemli

Hacısalihoğlu, Air Arabia’nın Dubai Al Sharjah’tan da Trabzon’a direkt uçuşları başlatacağını kaydederek, “Bu da bize göre çok önemli bir haber. İş adamlarının oraya gidip gelmesi sadece turizm değil ticari yönden de gelişme sağlayacaktır. THY’nin Sochi, Krasnodar, Tahran, Tiflis ve Bakü’den Trabzon’a direkt sefer koyulması konusunda çalışma yapmasını talep ettik. Bu bölgelerden geçmişte Trabzon’a direkt seferler vardı. Bu hatların yeniden canlandırılmasının turizme ve ekonomiye katkı sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.  

Bir önceki yazımız olan Radisson Blu Diyarbakır, hizmete açıldı başlıklı makalemizde haber, haberler ve radisson blu diyarbakır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir