Yalova’da vatandaşlar dev Türk bayrağı ile yürüdü

Yalova’da vatandaşların katılımı ile gerçekleşen yürüyüşle terör lanetlendi. Kayseri’de gerçekleşen saldırıyı protesto eden vatandaşlar 100 metrelik bir Türk bayrağı taşıdılar.
Kayseri’de yaşanan terör saldırısı sonrasında sosyal medya üzerinden haberleşen Yalovalılar Adnan Menderes Mahallesi Şehit Yaşar Kuş Caddesi üzerinde toplanarak bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Çeşitli taraftar grupları, siyasi partilerin gençlik kolları ve STK temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen yürüyüşe ellerinde Türk bayraklarıyla yüzlerce kişi katıldı. Terörü lanetleyen sloganlarla Adnan Menderes Mahallesi boyunca yürüyen vatandaşlar ellerinde 100 metrelik bir de Türk bayrağı taşıdılar. Protesto yürüyüşünde siyasi slogan atılmasına ise izin verilmedi. Yalova Emniyet Müdürlüğü de yürüyüşün yapıldığı güzergahta geniş güvenlik önlemi aldı. 100’e yakın polisin görev aldığı yürüyüş Şehit Ömer Faydalı Caddesi’ne kadar sürdükten sonra sona erdi. Yürüyüşe katılan vatandaşlar ise olaysız bir şekilde dağıldılar.

Bir önceki yazımız olan Yalova Üniversitesi Voleybolda Şampiyon başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir