Yalovalı asker Kayseri’de yaralandı

Kayseri’deki bombalı saldırıda Yalova’nın Altınova ilçesinden bir askerin de yaralandığı bildirildi.
Terörle mücadelede bugüne kadar adı en sık duyulan askeri birliklerden olan Kayseri’deki 1. Komando Tugayı’nda görev yapan askerlere karşı bombalı araçla saldırı yapıldı. Çarşı iznine çıkan askerlerin bulunduğu otobüse bombalı araçla yapılan saldırıda 13 asker şehit düşerken, 48 asker de yaralandı. Yaralanan askerler arasında Altınova ilçesinde ikamet eden er İlyas Akman’ın da olduğu bildirildi. Aslen Vanlı olan ve uzun yıllardır Altınova ilçesinde ikamet eden İlyas Akman’ın ayağından yaralandığı, olay yerine gelen ambulansla en yakın hastaneye kaldırıldığı belirtildi.
Gazi olan İlyas Akman’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve olayı duyan ailesinin hemen Kayseri’ye hareket ettiği açıklandı. Öte yandan Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, melediye meclisi üyesi Birol Bayram, Altınova Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Birimi sorumlusu Hakan Beykoz ve bir çok vatandaş, Akman ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Bir önceki yazımız olan Kangal’dan anlamlı ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir