Yalova’ya İmam Hatip Külliyesi yapılacak

İhaleyi kazanan MGF İnşaat Turizm A.Ş ile Yalova İl Özel İdaresi arasında protokol imzalandı. 30 milyon TL’ye mal olacak külliye 650 iş gününde tamamlanacak.

Arboretum arazisi içerisinde yer alan 20 bin metre kare alan üzerinde inşa edilecek külliye 25 bin metrekare kapalı alana sahip olaca. Yalova Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Külliyesi yapım protokolü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan’ın makamında imzalandı. Müteahhit firma MGF İnşaat Turizm A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Küçük, 1. kısım Yalova Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Külliyesi A Blok yapımı ihalesinin protokolünü imzalıyoruz. Ülkemize ve ilimize hayırlı uğurlu olsun. Külliye 30 milyon TL’ye mal olacak. Protokol gereğince çalışmanın 650 iş günü içerisinde tamamlanması gerekiyor. Önümüzdeki günlerde temeli atılacak dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel ise, Bu külliyenin yapımında başından beri valiliğimizin çok büyük katkıları var. Valimiz Tuğba Yılmaz bizim en büyük destekçimiz. Bu konuyu ciddi şekilde destekledi ve takip ederek bugünlere kadar gelmesini sağladı. Sayın vekilimiz Fikri Demirel ise Ankara ayağında bizim destekçimizdi diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Kaymakam Engin’den köy gezisi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir